Webinarium: Estoński CIT. Kto i ile może zyskać?
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, organizowanym przez firmy doradcze TPA Poland i Baker Tilly TPA – omawiającym rewolucyjne zmiany dotyczące możliwości skorzystania z całkowicie nowej preferencji podatkowej, tzw. estońskiego CIT.
Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia o godzinie 11:00
Estoński CIT to całkowicie nowe rozwiązanie prawne pozwalające na poprawę płynności finansowej poprzez odłożenie w czasie konieczności zapłaty podatku CIT oraz zredukowanie łącznych obciążeń podatkowych związanych z podwójnym opodatkowaniem zysków wspólników – osób fizycznych .
Głównym założeniem nowego systemu jest reinwestowanie przez podatników części zysków w miejsce ich dystrybucji pomiędzy właścicieli.
Preferencja dedykowana jest spółkom kapitałowym, których bezpośrednimi właścicielami są osoby fizyczne. Świetnie nadaje się zatem do zastosowania np. w polskich firmach rodzinnych. Może też stanowić istotny argument za decyzją o przekształceniu spółki osobowej (np. komandytowej) lub jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową.
Z nowego preferencji będą mogły skorzystać spółki kapitałowe już od 2021 r., ale warunkiem jest złożenie specjalnego zawiadomienia do 31 stycznia 2021 r.
Aby skorzystać z nowych preferencji od początku 2021 r. konieczne jest niezwłoczne podjęcie konkretnych działań obejmujących m.in. obliczenie ewentualnych kosztów „przejścia” na estoński CIT (związanych z przejściem z wyniku podatkowego na bilansowy) oraz przeprowadzenie prognoz i symulacji przyszłych obciążeń podatkowych.
Nowe przepisy w zamierzeniu:
- tworzą korzystne podatkowo warunki dla inwestowania;
- stanowić mogą dodatkowy argument za przekształceniem spółki komandytowej lub jednoosobowej działalności gospodarczej w sp. z o.o.;
Oprócz warunków stosowania preferencji, podczas webinarium zaprezentowane zostaną skutki wpływu restrukturyzacji na możliwość stosowania estońskiego CIT oraz możliwość łączenia tego rozwiązania z innymi zachętami (np. z działalnością w PSI). Eksperci wskażą także jak liczyć koszty związane z „wejściem” w estoński CIT oraz jak oszacować spodziewane korzyści z zastosowania preferencji – w formie praktycznych przykładów.
Weź udział w webinarium i dowiedz się:
- Jakie warunki formalne należy spełnić, aby rozpocząć stosowanie estońskiego CIT?
- Ile można zaoszczędzić i jak zaprojektować przyszłe inwestycje?
- Jak długo inwestowanie będzie opłacalne?
- Czy estoński CIT można łączyć z innymi preferencjami (ulgą B+R, IP-Box, PSI, SSE)?
- Czy zmiana decyzji o stosowaniu preferencji będzie możliwa i jakie są warunki wycofania się z estońskiego CIT?
Zapraszamy do rejestracji | 17.12.2020 r., godz. 11:00
Uwaga: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale rejestracja jest wymagana. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie przyjęcia rejestracji zostanie wysłane w oddzielnej wiadomości na kilka dni przed webinarium.